BERGFEX: Bad Gastein: Dovolenka Bad Gastein - Cestovať Bad Gastein

Gasteinertal

Bad Gastein

800 - 2.700m
Lístok
Skryť mapu

Bad Gastein

800 - 2.700m

História Bad Gastein

Málo z miest v Európe má tak zaujímavú a vyznamnú históriu ako mesto Bad Gastein.
Jeho imponujúca architekúra, ako aj štýlové budovy poukazujú na bohatstvo, ktoré nie je tak ľahko nájsť na jednom mieste. Arcitektúru tohoto druhu je možné nájsť len v tak významných architektonicky stavaných miestach ako je Viedeň, Praha, možno ešte pár iných miest, v ktorých je opätovne nájdený vplyv z dôb Habsburskej monarchie Rakúsko-Uhorska.

Takmer pred 7.000 rokmi, zo skorej doby kamennej je možné nájsť stopy človeka v najvätšom bočnom údolí Salzachu.
Názov Gastein pochádza z čias Keltov, ktori privandrovali zo západu pred 400 rokmi pred n. Letopočtom. Prva kresba Gasteinerskeho džbánu pochádza z roku 1327 a je symbolom mesta Bad Gastein.
Údolie patrilo Sighardinger a po ich vymreti v roku 1218 vojvodom Bavorska. Ti predali v roku 1297 Provincia Castuna arcibiskúpskemu kláštoru v Salzburgu. V roku 1816, po jeho rozpade, sa Údolie Gasteiner-ska stalo časťou novo-vzniknutej spolkovej krajiny Salzburgu - Rakúska.
Historický vývoj bol ovplyvnený troma faktormi: kúpeľami, baníctvom a alpským poľnohospodárstvom vysoko položených horských lúk.
Povesť hovorí: Obaja prisťahovalci Primus a Felizian / Patróni Gasteinerského kostola / našli postreleného jeleňa, okúpali ho v prameni teplej vody, zviera ozdravelo, a tým sa našli liečivé účinky termálnej vody Gasteina. Prvá správa o využití liečivých účinkou zo strany medicínskej, pochádza z roku 1350. V Bad Gasteine je 18 termálnych prameňov, s teplotou 45 °C, ktoré vyvierajú primo z hôr ( 5 miliónov litrov denne /.
Termálne kúpele sa stali svetoznámymi a veľa slávnych hostí prichádzalo do Bad Gasteinu, veľký počet kniežat, kráľov a panovníkov v 19. – stom storočí, medzi ktorých patril cisar Franz Joseph a cisárovna Alžbeta Rakúska ako aj cisár Wilhelm a knieža Bismark z Nemecka. Dňa 19.júla 1887 bol cisár Wilhelm I. dvadsiatym kráľom v Bad Gasteine, zomrel v roku 1888, a na jeho počesť mu obyvatelia Bad Gasteinu osobne priniesli do Berlína na jeho hrob veniec z 3.000 nazbieraných plesnivcov. Táto nádherná, alpská kvetina bola aj v tom období – tak ako aj dnes – veľmi ťažko nájditeľná.
Obrovským impulzom rozvoja moderného alpinizmu bolo vzniknuté arcivojvodom Johannom, ktorý iniciatívne postavil prvú alpskú chatu na vrchu Garmskogel.
S vybudovaním lanovky cez celú oblasť Álp v roku 1909 / slávnostné otvorenie stanice v roku 1905 jeho Vysosťou/ následoval začiatok turizmu, ktorý sa koncentroval na liečebno – odpočivacie pobyty v letnom období. V roku 1946 sa do prevádzky spustila prvá sedačková lanovka a tým sa začína zvýznamňovať zimný šport ako takým a markantným rokom sa zaznamenáva rok 1958, keď sa na Graukogel uskutočnili prve majstrovstvá v lyžovaní. Víťazom sa stal : Toni Sailer.
V súčasnom obdobi je Bad Gastein svetoznámym lyžiarkym a turistickým miestom.

Bad Gastein v zime
Rôznorodost zjazdových dráh je heslom pre oblasť – lyžovanie a Carving v Gasteine
Lyžiari, Carver a snowbordári si prichádzjú na svoje – ďaleko-siahajúce lyžiarske oblasti do výšky 2.700 m.n.m, selektivna hlĺbka snehu ako aj výška kopcov, Carving-dráhy / permanentné Carving-dráhy v Sportgastein / a nekonečné voľné jazdy – nie sú ničim pre lenivcov. Na upravenej dráhe dĺžky 201 km údolia si nájdu svoje potešenie ako začiatočníci, tak aj profesionáli , s perfektnými podmienkami s rozličným stupňom náročnosti : 60 km ľahkej, 117 km stredne-ťažkej a 24 km ťažkej dráhy.
Na výber sú lyžiarske spojenia bez prerušenia / hojdačkový systém / Stubnerkogel-Angerla-Schlossalm, svetoznámy vrch Graukogel a alpský Sportgastein. Optimálna výšková poloha veľkoplošných snehových zariadení zabezpečuje snehové podmienky a istotu od konca novembra do konca apríla.

Gastein zabezpečuje kvalifikované lyžiarske školy, v ktorých je postarané o záujemcov od začiatočnikov až po profesionálov. V detských lyžiarskych škôlkach, skupinách dospelých ako aj jednotlivcov na zlepšenie si techniky lyžovania sa s radosťou postarajú vyškolení učitelia lyžovania. V prípadnom záujme o ľubovoľný lyžiarsky druh športu – jeho vyskúšaniu, môžte využiť ponuku lyžiarskych požičovní ako aj odborných lyžiarskych obchodov.

Jedným z príjemných druhov športov na čo najzdravšiu formu pohybu sa ponúka – beh na bežkách.
Beh na bežkách vám poskytne príležitosť zistiť, s akou radosťou ho môžte prevádzať. Lyžovanie po kvalitne preparovaných stopách a bežiacich dráhach - Bad Gastein je skutočným rajom pre bežcov na bežkách. Tento severský druh šprotu, ako aj zimné prechádzky – túry, poskytujú jedno z najkrajších miest dovolenkového regiónu. V Sportgastein je garantovaná radosť a zábava z behania na bežkách až do jari: a to na zaistenej snehovej bežeckej stope az vo výške 1.600 metrov n.m. Najvätším zážitkom je osvetlená bežecká stopa v Böckstein-e, ktorá je v prevádzke do 21.30 hodiny.Zimu je možné krásne prežiť a zažiť aj z inej stránky lyžiarskych dráh a bežeckých tratí. Naše školy behu na bežkách spĺňajú ideálne podmienky na výučbu rôznych technik lyžovania.

K ešte bližšiemu jemnému kontaktu s prŕodou je vynikajúca tzv. Snehová turistika , ako aj sánkarske túry údolím Bellevue. Sánkárska dráha je 2,5 km dlhá a v noci osvetlená. Na vrch vedie sedačková lanovka.
Romantický koňský poťah doprevádzaný jemnými tónmi zvončekov si môžte využiť a prejsť nádherným zasneženým údolím Gasteinu podľa starodávnych zvykov.

V Bad Gasteine je k dispozícii klzisko prírodného charakteru. Tel. 0043 6434 2004

Bad Gastein v lete

Leto v Alpách – neporovnateľný zažitok v prírode. Prechádzky Národným Parkom Hohe Tauern, Nordic Walking, Trekking, bicyklovanie, jazda na horskom bicykli, jazda na koni alebo jednoduché prechádzky vám otvárajú neohraničené možnosti leta v Bad Gasteine. Na rade alpských lúkach a údoliach si môžu turisti vyskúšať a kúpiť lokálne špeciality daného miesta.

Národný park Hohe Tauern – chránená oblasť, pre svoju jedinečnú flóru a faunu.

V srdci rakúskych Álp sa rozprestiera Národný park Hohe Tauern – s plochou 1.800 km2 ako druhý najvačší v Európe, ako jeden z posledných zachovalých oblastí pôvodnej flóry a fauny.. Len vďaka zachovalosti ochrany tejto oblasti je možné prežitie ohrozených druhov ako flory, tak aj fauny. Príroda sa tu ukazuje v jej najkrajšej podobe : Rakúsky najvyšší vrch, ďalekosiahle ľadovcové miesta, alpské lúky, útesy a vodopády – ktoré harmonizjú do jednej starej kultúrnej prírodnej oblasti, zachovalej z minulých storočí.
Sotva iná krajinná oblasť Rakúska poskytuje tak veľa kvalitného. Národný park patrí bezo sporu k jedným z najkrajších oblastí na zemi a je rajom pre všetkých – spojený s tlkotom srdca prŕody ! Pestré lúčne kvety zdobia okolie označených turistických chodnikov. Stupeň obtiažnosti zahŕňa rodinne-priateľské až po vysoko– alpské stupne – všetky jasne a zretelne označené.
Ten, kto sa chce vyhnúť peším túram, pohodlne sa dostane horskými lanovkami Gasteinu do nádherných výhľadových oblastí. Gasteinské údolie pri Böckstein bolo a je výhliadkovým miestom špeciálneho projektu. Už takmer vyhynuté supy sa v rámci jedneho z nejvätších obnovovacích projektov môžu tešiť z nových potomkov.
Cyklistika a horská cyklistika v Gasteine
Horskí cyklisti, ako aj cyklisti sú v Gasteine srdečne vítaní. Špeciálne pre nich je vytvorená dvoj-bicyklová infraštruktúra. Požičovňa bicyklov je k dispozícii v športovom obchode, a cyklisticke trasy sú v údolí pripravené ako pre rodinu s deťmi alebo priateľmi na okružnú prehliadkovú trasu Gasteinska, tak aj využitím krásnych vedľajších ciest. Dĺžka je 30 az 60 km. Výškový rozdiel 370 metrov. Štart je v Böcksteine ( 1.100 metrov ), trasa vedie cez údolie Gasteien do Klammstein ( 730 metrov ), kde je možné pre všetkých bicyklistov napojenie na trasu Tauernu v údolí Salcachu.

Golf na 18 – jamkovom ihriskuTel: 0043 6434 2775
Alpská zábava golfového rázu – čisto a priamo na úpätí Bad Gasteinu ( časť Bad Bruck ) obklopená nádhernou krajinou. Na tradície bohatý Golfský Klub – Golfclub vás víta s ponukou krásneho ihriska s 18 – timi jamkami, harmonizujúc do prirodzeného prostredia. Ponúkané sú ako skúšobné kurzy, voľné kurzy a základné kurzy, tak aj kurzy pre pokročilých a perfekcionistov. Pre všetkých nastupujúcich sú k dispozícii golfové pálky ako aj lopty. Ku športovej ponuke Gasteinu patrí samozrejme aj tenis – ako v tenisových halách tak aj na tenisových kurtoch.

Gasteinská termálna – kúpeľna voda – prameň života
Objavenie prameňa Gasteiner sa eviduje od 7. storočia.
Výskumy dokázali, že spodná voda v oblasti Graukogel a Hüttenkogel je vsiaknutá v cca. 1.800 metroch n.m , v hĺbke 2.000 m vyviera a v hĺbke sa otepľuje, a opäť vo výške cca. 1.00 metrov n.m v oblasti Badberg v Bad Gastiene vyviera z 18 – tich rôznych prameňov s kapacitou prameňov výtoku 5 miliónov litrov denne. Termálna voda je ľahko mineralizovaná, obsahujúca radón a jej teplota sa pohybuje cca. 44 – 47 °C.

Gasteiner-ské šachtyTel: 0043 6434 3753 – 0

V skutočnosti bolo hlavným dôvodom pozrieť sa asi pred 50-timi rokmi na Gasteinerské šachty – overenie si správy o možnosti nájdenia zlata. Síce sa pri prvých pokusoch nenarazilo na tento drahý a vzácny kov, ale narazilo sa na to, čo je v dnešnej dobe omnoho cennejším _ liečebná sila miestnych prameňov. Hneď po prvej skúšobnej jazde do šachty zistíte, ako blahodárne pôsobi na vaše telo a dušu .Liečivé šachty sú veľmi pozitívne ako na symptómové ošetrenia chorôb, tak aj na posilnenie imúnneho systému – na prophylaxiu. Máte možnost nazrieť až do hĺbky 2,5 km moderným šachtovým výťahom.
Sveto-zname jedinečne liečivé klíma a to vďaka:
Zvýšeným radónom ( 4,5 nano Curie na liter šachtového ovzdušia ), vlhké teplo ( teplota od 37 °do 41,5 °C, relatívna vlhkosť vzduchu od 70 takmer do 100 percent ), speleoterpijné podmienky ( čisté, bezprašné, protialergické, bezbakterijný vzduch, liečivé účinky, negatívne ióny )
Ktoré z ťažkostí je možné liečiť?
·ochorenia zápalového a reumatického druhu, napr. Morbus Bechterew, chronická Polyarthritis
·degeneratívne a doformované kl´bové ochorenia ( Artróza, Spondylóza, Osteochondrósa )
·chronicke bolestivé a úzkostné stavy
·následky športových a nehodových zranení pohybového aparátu
·ochorenia horných dýchacích ciest
·dodatočne k tomu vznikajú aj vynikajúce pozitívne liečivé úspechy pri ochoreniach dýchacích ciest ako je astma, bronchitida, chronická bronchitída, zápaly nosných dutín a alergické ochorenia ako senná nádcha

Kultúrne centrum kúpeľov Bad GasteinTel. 0043 6434 2711

Program kultúrneho centra kúpeľov Bad Gastein vám ponúka regeneráciu, predchádzanie chorôb a fitness pod lekárskym dohľadom. Liečivé účinky termálnej Gasteiners-kej vody , ktorá vyviera zo 17-tich prameňov s 44 – 47 °C, je možne použiť na prirodzené ošetrenie rôznych ťažkostí.
Do Balneologickýh terapii patria termálne kúpanie, kúpeľná vodná terapia, inhalácia ako aj ústna očista.
V oblasti fyzickej terapie sa ponúka od liečebnej gymnastiky až po elektroterapiu resp. Terapiu chladom. Samozrejme je možne siahnuť aj po plných, čiastočných, väzivových ,svalových a reflexných masažách.

Gasteinerská paraTel 0043 6434 6127

Špecialitou Bad Gasteinu je malá v strede mesta ležiaca radónová kúpeľná para.
Priamo pod šachtami prameňa IX ( Alžbetin prameň ) sa v šachtovom systéme nachádzjú kabinky s kúpeľnou parou. Pacient sedí cca. 20 minút v prameni pary. Terapeutickým principom ide o veľmi intenzívny príjem radiónov, ktorý nie je doprevádzaný zaťažením krvného obehu a hydrostatickým tlakom. Ponuka: radon-kúpeľová para, športová masáž, reflexná masáž, masáž svalov, gymnastika, Lymphdrainage, kyslíková terapia, prírodná kozmetika, Fango – senné obklady, aromaticky-energetická masáž, Shiatsu a Tuina-terapia. Táto forma kúpeľnej liečby je tiež ponúkaná ako aj iné, pod dohľadom lekárov. Je obzvlášť odporúčaná pre pacientov s obmedzenou zaťaženosťou. Tak ako čas kúpania, tak aj teplota vody ( 32,5 ° - 41,5 ° C ) je prispôsobena individualne podla potreby pacienta.

Kúpele v údolí GasteinTel 0043 6434 22230

Po rozsiahlych rekonštrukciách a obnovách sme pre Vás ovorili v októbri 2004 kúpele Thermo Gastein, známe pre svoje rozsiahle možnosti. Vyskúšajte si nádherné a uvoľňujúce ponuky hôr Gasteinu – zažitok Thermen – kúpeľov pre všetky zmysli, pričom sa Vám ponúka 1.000 qm plochy, mezdi 24 °a 32 °C

Uvolnite sa a relaxujte v kúpeľoch oddychu 32 °C teplý bazén v neobvyklej atmosfére a novo zariadenou halou.

V kúpeľoch na vás čakajú nespočetne aktivity ako je kanálový prúd , 70 metrov dlhá vodná šmýkalka, malý detský bazén alebo jaskyňa. Nádhernú panorámu vám ponúka športový a relaxačný bazén ako aj detský rozprávkový bazén vo vonkajšom Therme.

Vo Fitness-zóne si zašportujete na najmodernejších zariadeniach a vyskúšate svoju vytrvalosť ako aj kondíciu.

Najvätším zážitkom Therme je oblasť Panorama-Wellness so saunou, parou, soláriom, Fkk-oblasť ( naturalizmus – vhodné pre vyznavačov nudizmu ) občerstvovacím barom, pohľadom na relaxačnú miestnosť, masážami ako aj Fkk terasa.

Welness reštaurácia – Therma vám naservíruje ako Wellness orientované medzinárodné, tak aj klasické rakúske jedla.

Hodnotenie 4,3
Moje hodnotenie:

Tipy na voľný čas Bad Gastein

Zobraziť všetky tipy na voľný čas


Kontakt Bad Gastein

Tourismusverband Bad Gastein
Kaiser Franz Josef Straße 27, A-5640 Bad Gastein

Telefón
+43 (0)6432 3393 560
FAX
+43 (0)6432 3393 537
Webová stránka
https://www.gastein.com/
E-Mail
badgastein@gastein.com

Dotaz a Objednávka prospektov Ubytovanie


Kontakt Prevádzkovateľ strediska

Gasteiner Bergbahnen AG - Ski amade
Bundesstraße 567, A-5630 Bad Hofgastein

Telefón
+43 (0)6432 6455
FAX
+43 (0)6432 6455 66
E-mail
info@skigastein.com
Dotaz a Objednávka prospektov
Jazerá Bad Gastein
Podujatia
Posledné hodnotenia

Keine Einträge gefunden.

Es wurden %count% Einträge gefunden. Bitte Suche verfeinern.

Lokale Suchergebnisse (Vzdialenosť <= 25km)

Ďalšie výsledky (Vzdialenosť > 25km)

Všetky %count% Výsledky vyhľadávania

%name% %region%
%type% %elevation%