Dunajská cyklocesta, 3. etapa, severný breh: Linz - Grein

Lístok
Skryť mapu
Tlačiť
Údaje o túre
60,44km
227 - 256m
Vzdialenosť
33hm
22hm
Výstup
03:40h
 
Trvanie
Stručný popis

O výrobcoch tabletiek a keltských hroboch

Obtiažnosť
ľahká
Hodnotenie
Technika
Kondícia
Krajina
Zážitok
Východisko

Linz

Trasa
Nikolaikapelle
Alt-Urfahr
Donaubus Anlegestelle
0,1 km
Linz (266 m)
0,1 km
Ars Electronica Futurelab / Roof
0,1 km
Parish church Urfahr
0,1 km
Schiffsanlegestelle
0,3 km
Windegg
7,4 km
Gastwirtschaft Lehenhof
16,5 km
St. Georgen an der Gusen Bahnhof
17,5 km
Wimminger-Kapelle
18,2 km
Stacherlsiedlung
19,0 km
JIN XIN
19,5 km
Gusen
19,7 km
Pree
19,9 km
Königreichssaal der Zeugen Jehovas
20,8 km
Langenstein
21,4 km
Gasthaus OST
21,7 km
Ufer
23,4 km
Donauhof
24,2 km
Schiffsanlegestelle
24,2 km
Anlegestelle Mauthausen
24,5 km
Mauthausen
24,6 km
Heinrichskirche
25,0 km
Albern
26,9 km
Au an der Donau
30,6 km
Flößerkapelle
30,7 km
Mitterkirchen im Machland
44,4 km
Labing
45,5 km
Mettensdorf
47,2 km
Dornach
55,5 km
Ufer
59,5 km
Grein
60,2 km


Najlepšia sezóna (ročné obdobie)
jan
feb
mar
apr
máj
jún
júl
aug
sep
okt
nov
dec
Popis
Hlavné mesto Horného Rakúska Linz vás zvedie k výdatnému vyhliadkovému výletu celým radom svojich atraktívnych pamätihodností. Od starého mesta s jeho hlavným námestím a hlavnou ulicou po zámok s múzeom, botanickú záhradu, Mariánsky Dóm, hudobné divadlo v ľudovej záhrade, Múzeum Lentos a Centrum Ars Electronica – ak by sme mali pomenovať len tie najdôležitejšie. Isté však je, že keď budete Linz opúšťať po cykloceste, na rozlúčku vám zakýva Pöstlingberg, ktorý patrí tiež jednému z dominánt tohto mesta.

Onedlho na to prejdete popri obci Steyregg s jeho nádherným zámkom. Hoci jeho história siaha späť až do 11./12. storočia, svoje brány otvára len pri slávnostných podujatiach.

Trošku ďalej od Dunaja budete ďalej šliapať k Mauthausenu. Toto kedysi Babenbergerovcami založené „mýtne stanovisko“ (preto aj to meno „maut“ = „mýto“), sa smutne preslávilo tým, že sa tu nachádzal najväčší rakúsky nacistický koncentračný tábor (teraz je tam pamätník!). V Mauthausenskom zámku Pragstein sa mimochodom dozviete všetko, čo ste kedy chceli vedieť o výrobcoch tabletiek a miešaní mastí, keďže práve tam sídli jediné Múzeum lekárnictva v Rakúsku.

Pri obci Au an der Donau alebo najneskôr pri Mitterkirchen v oblasti Machland sa ponúka príležitosť odbočiť do okresného mesta Perg, v ktorom si môžete spraviť príjemnú prestávku. Možno však svoju najbližšiu pauzu budete chcieť radšej spojiť s návštevou keltskej dedinky Mitterkirchen, skanzenu, ktorý vám krásne priblíži všedný život ľudí z obdobia 700 rokov pred Kristom. Mimochodom, ani nie príliš ďaleko odtiaľ by ste mohli ešte navštíviť kláštor Baumgartenberg, ktorého kláštorný kostol so svojimi nádhernými štukami je známy ako klenot barokového stavebného umenia. Odtiaľto vás už potom prúd rieky bude pozvoľna sprevádzať do Greinu, k „Perle oblasti Strudengau“.

Trasy
Linz - Steyregg - St. Georgen an der Gusen - Mauthausen - Au an der Donau – Grein

 

Popis trasy:

Tento výlet začína na ulici Flussgasse v Linzi, blízko pri novej radnici. Hneď na to narazíte na Dunajskú hrádzu, ktorá vedie priamo popri rieke a popri jazde po nej si môžete užívať pohľad na tunajšie Dunajské koleno. Zároveň vám nebude nič brániť vo výhľade na Pöstlingberg.

 

Ďalej dunajská cyklocesta vedie popri Steyreggu – to je názov, ktorý by si milovníci zámkov mali zapamätať – a ďalej do St. Georgen an der Gusen. Na odbočke dunajskej cyklocesty sa budete musieť držať vľavo, lebo cyklocesta tu tak či tak kvôli vodnej elektrárni končí a do St. Georgen sa dostanete po ceste vedúcej povedľa železničného nástupišťa. Hneď ako sa dostanete na cestu L569, zabočíte doprava smerom na Langenstein. Po jazde plnej zákrut, vedúcej cez obec Ufer, sa nakoniec znova pri Mauthausene vrátite na cyklocestu a ocitnete sa v bezprostrednej blízkosti Dunaja.

 

Po dunajskej cykloceste budete ďalej pokračovať až do Mitterkirchen im Machland takmer bez prejazdu akoukoľvek obcou (okrem Au an der Donau). To znamená, že si užijete veľa prírody. Máte tu však aj možnosť urobiť si odbočku do Pergu. Keď dorazíte do obce Mitterkirchen, môžete sa znova tešiť na trocha kultúry. Na tomto mieste sa podarilo vďaka pôsobivej rekonštrukcii znova oživiť keltskú dedinu z dávnych dejín. Krátko po keltskej dedine sa vám oplatí odskočiť si do Baumgartenbergu. Veľmi pozoruhodný tam nie je len kláštor, ale odtiaľ pochádza aj krajinský znak Horného Rakúska.

 

Následne vás čaká znova troška dlhšia etapa jazdy krajinou po dunajskej cykloceste, až kým sa pred vami nevynorí Grein. V meste Grein sa nachádzajú dve turisticky veľmi významné atrakcie. Prvou je mestské divadlo v Greine, ktoré je najstarším ešte dnes použiteľným mestským divadlom Rakúska a tou druhou je panská usadlosť na zámku Greinburg so svojim krásnym interiérovým vybavením.

 

Odporúčame vám, aby ste sa v meste Grein presunuli pomocou dunajskej kompy na južný breh.

Najvyšší bod
256 m
Cieľová destinácia

Grein

Profil nadmorskej výšky

Dojazd

Z Mníchova po A8 do Salzburgu. Ďalej po A1 (Rakúsko) do Linzu.

Verejná doprava

Vlakom z Mníchova do Linzu. Ďalej električkou na zastávku Rudolfstraße.

Parky

Urfahranský jarmočný areál (zdarma)


Autor
Hodnotenie
0 Hodnotenia
Moje hodnotenie:
GPS Downloads
  • GPX GPS Exchange Format (XML)
  • KML Google Earth, Google Maps
Kódy QR na stiahnutie pre mobilné telefóny

Všeobecné informácie

Zastávka s občerstvením
Kultúra/Historické stránky
Fauna
S výhľadmi
Ďalšie prehliadky v regiónoch

Najobľúbenejšie túry v okolí

Stage 3 Danube ...

stredná
60,72km | 22hm | 05:00h

Ennsradweg - 6th day stage

ľahká
27,19km | 128hm | 02:00h

NRad6a Benedikt...

stredná
67,06km | 599hm | 05:30h
Nenašli sa žiadne záznamy.
Bolo nájdených %count% záznamov. Spresnite prosím vyhľadávanie.
Výsledky miestneho vyhľadávania (Vzdialenosť <= 25km)
Ďalšie výsledky (Vzdialenosť > 25km)
Všetky %count% Výsledky vyhľadávania
%name% %region%
%type% %elevation%