Long distance cycling

Dunajská cyklocesta, 3. etapa, severný breh: Linz - Grein

Long distance cycling
Lístok
Skryť mapu
Tlačiť
Dunajská cyklocesta, 3...
Long distance cycling
Údaje o túre
60,58km
228 - 262m
Vzdialenosť
123hm
149hm
Výstup
03:40h
 
Trvanie
Stručný popis

O výrobcoch tabletiek a keltských hroboch

Obtiažnosť
ľahká
Hodnotenie
Technika
Kondícia
Krajina
Zážitok
Východisko

LinzNajlepšia sezóna (ročné obdobie)
jan
feb
mar
apr
máj
jún
júl
aug
sep
okt
nov
dec
Popis
Hlavné mesto Horného Rakúska Linz vás zvedie k výdatnému vyhliadkovému výletu celým radom svojich atraktívnych pamätihodností. Od starého mesta s jeho hlavným námestím a hlavnou ulicou po zámok s múzeom, botanickú záhradu, Mariánsky Dóm, hudobné divadlo v ľudovej záhrade, Múzeum Lentos a Centrum Ars Electronica – ak by sme mali pomenovať len tie najdôležitejšie. Isté však je, že keď budete Linz opúšťať po cykloceste, na rozlúčku vám zakýva Pöstlingberg, ktorý patrí tiež jednému z dominánt tohto mesta.

Onedlho na to prejdete popri obci Steyregg s jeho nádherným zámkom. Hoci jeho história siaha späť až do 11./12. storočia, svoje brány otvára len pri slávnostných podujatiach.

Trošku ďalej od Dunaja budete ďalej šliapať k Mauthausenu. Toto kedysi Babenbergerovcami založené „mýtne stanovisko“ (preto aj to meno „maut“ = „mýto“), sa smutne preslávilo tým, že sa tu nachádzal najväčší rakúsky nacistický koncentračný tábor (teraz je tam pamätník!). V Mauthausenskom zámku Pragstein sa mimochodom dozviete všetko, čo ste kedy chceli vedieť o výrobcoch tabletiek a miešaní mastí, keďže práve tam sídli jediné Múzeum lekárnictva v Rakúsku.

Pri obci Au an der Donau alebo najneskôr pri Mitterkirchen v oblasti Machland sa ponúka príležitosť odbočiť do okresného mesta Perg, v ktorom si môžete spraviť príjemnú prestávku. Možno však svoju najbližšiu pauzu budete chcieť radšej spojiť s návštevou keltskej dedinky Mitterkirchen, skanzenu, ktorý vám krásne priblíži všedný život ľudí z obdobia 700 rokov pred Kristom. Mimochodom, ani nie príliš ďaleko odtiaľ by ste mohli ešte navštíviť kláštor Baumgartenberg, ktorého kláštorný kostol so svojimi nádhernými štukami je známy ako klenot barokového stavebného umenia. Odtiaľto vás už potom prúd rieky bude pozvoľna sprevádzať do Greinu, k „Perle oblasti Strudengau“.

Trasy
Linz - Steyregg - St. Georgen an der Gusen - Mauthausen - Au an der Donau – Grein

 

Popis trasy:

Tento výlet začína na ulici Flussgasse v Linzi, blízko pri novej radnici. Hneď na to narazíte na Dunajskú hrádzu, ktorá vedie priamo popri rieke a popri jazde po nej si môžete užívať pohľad na tunajšie Dunajské koleno. Zároveň vám nebude nič brániť vo výhľade na Pöstlingberg.

 

Ďalej dunajská cyklocesta vedie popri Steyreggu – to je názov, ktorý by si milovníci zámkov mali zapamätať – a ďalej do St. Georgen an der Gusen. Na odbočke dunajskej cyklocesty sa budete musieť držať vľavo, lebo cyklocesta tu tak či tak kvôli vodnej elektrárni končí a do St. Georgen sa dostanete po ceste vedúcej povedľa železničného nástupišťa. Hneď ako sa dostanete na cestu L569, zabočíte doprava smerom na Langenstein. Po jazde plnej zákrut, vedúcej cez obec Ufer, sa nakoniec znova pri Mauthausene vrátite na cyklocestu a ocitnete sa v bezprostrednej blízkosti Dunaja.

 

Po dunajskej cykloceste budete ďalej pokračovať až do Mitterkirchen im Machland takmer bez prejazdu akoukoľvek obcou (okrem Au an der Donau). To znamená, že si užijete veľa prírody. Máte tu však aj možnosť urobiť si odbočku do Pergu. Keď dorazíte do obce Mitterkirchen, môžete sa znova tešiť na trocha kultúry. Na tomto mieste sa podarilo vďaka pôsobivej rekonštrukcii znova oživiť keltskú dedinu z dávnych dejín. Krátko po keltskej dedine sa vám oplatí odskočiť si do Baumgartenbergu. Veľmi pozoruhodný tam nie je len kláštor, ale odtiaľ pochádza aj krajinský znak Horného Rakúska.

 

Následne vás čaká znova troška dlhšia etapa jazdy krajinou po dunajskej cykloceste, až kým sa pred vami nevynorí Grein. V meste Grein sa nachádzajú dve turisticky veľmi významné atrakcie. Prvou je mestské divadlo v Greine, ktoré je najstarším ešte dnes použiteľným mestským divadlom Rakúska a tou druhou je panská usadlosť na zámku Greinburg so svojim krásnym interiérovým vybavením.

 

Odporúčame vám, aby ste sa v meste Grein presunuli pomocou dunajskej kompy na južný breh.

Höchster Punkt
262 m
Zielpunkt

Grein

Höhenprofil

Dojazd

Z Mníchova po A8 do Salzburgu. Ďalej po A1 (Rakúsko) do Linzu.

Öffentliche Verkehrsmittel

Vlakom z Mníchova do Linzu. Ďalej električkou na zastávku Rudolfstraße.

Parken

Urfahranský jarmočný areál (zdarma)


Autor
Hodnotenie
0 Hodnotenia
Moje hodnotenie:
GPS Downloads
  • GPX GPS Exchange Format (XML)
  • KML Google Earth, Google Maps
QR Download Codes für Mobiltelefone

Všeobecné informácie

Einkehrmöglichkeit
Kulturell/Historisch
Fauna
S výhľadmi

Najobľúbenejšie túry v okolí

Gusental-Radweg R28

stredná Long distance cycling
33,7km | 513hm | 03:30h

Ennsradweg - 6th day stage

ľahká Long distance cycling
27,23km | 185hm | 02:00h

Dunajská cyklocesta, 3. etapa, južný breh: Linz – Ardagger

ľahká Long distance cycling
59,19km | 275hm | 03:10h
bergfex Bergungskosten-Versicherung

Noch schnell für den anstehenden Ausflug versichern? Inkl. Rettungshubschrauber ab 3,98 €

Jetzt Informieren
Keine Einträge gefunden.
Es wurden %count% Einträge gefunden. Bitte Suche verfeinern.
Lokale Suchergebnisse (Vzdialenosť <= 25km)
Ďalšie výsledky (Vzdialenosť > 25km)
Všetky %count% Výsledky vyhľadávania
%name% %region%
%type% %elevation%