Lyžiarske stredisko Ski centrum Kálnica

Informácie

Lyžiarsky areál PIESKY sa nachádza na úpätí pohoria Považský Inovec (vrch Inovec 1042 m n.m.) jeho nadmorská výška je 245 m/m a najvyšší bod leží vo výške 396 m n.m. Zjazdovky smerujú na sever a čiastočne na severovýchod. Podnebie suché s nízkou zrážkovosťou a v zimnom období z priemernými teplotami-5°C. Vo vzdialenosti asi 6 km sa nachádza rekreačné stredisko Zelená voda, ktorá leží v...

prečítajte si viac
Informácie

Lyžiarsky areál PIESKY sa nachádza na úpätí pohoria Považský Inovec (vrch Inovec 1042 m n.m.) jeho nadmorská výška je 245 m/m a najvyšší bod leží vo výške 396 m n.m. Zjazdovky smerujú na sever a čiastočne na severovýchod. Podnebie suché s nízkou zrážkovosťou a v zimnom období z priemernými teplotami-5°C. Vo vzdialenosti asi 6 km sa nachádza rekreačné stredisko Zelená voda, ktorá leží v najsevernejšom výbežku Podunajskej nížiny. Spadá do katastrálneho územia Nového Mesta n V.

Obec Kálnica sa svojou polohou radí medzi podhorské obce a leží na západnom úpätí severnej časti Považského Inovca. Chotár obce je členitý. Najvyšší bod je Vtáči vŕštek ( 910 m n.m.),najnižší bod 205 m n.m. Klimaticky podstatná časť obce patrí do obvodu mierne teplého, mierne vlhkého, vrchovinového (B5) a časť do mierne chladného obvodu (C1). Priemerný ročný úhrn zrážok sa pohybuje od 550 - 600 mm.

V lyžiarskom stredisku je vybudovaná hlavná budova s miestnosťami pre pohodlie návštevníkov, bufet s občerstvením, WC. K dispozícii je požičovňa a brúsiareň lyži , ktorej servis uspokojí aj náročného lyžiara. Bezprostredne pri stredisku je asfaltové parkovisko pre 80 - 100 áut. Jedinou nevýhodou strediska je nízka zrážkovosť v zimných mesiacoch. To bol dôvod prečo sme sa rozhodli vybudovať systém zasnežovania. Pri zabezpečení dostatočnej snehovej vrstvy v zime je zaručená návštevnosť lyžiarskej verejnosti. Úprava zjazdovky je zabezpečovaná Kässbohrer Pistenbully 300. Stredisko sa nachádza cca 5 km od diaľnice D1, tým sa zlepšil prístup pre návštevníkov z viacerých oblastí Slovenska, prípadne Českej rep., Rakúska, Maďarska i Poľska.

V stredisku je k dispozícii vlek LV DOUBLE , dvojkotva s kapacitou 1200 os/hod. meria 500m. Vlek na ľavej strane EPV 300, ktorý má dĺžku 450m a kapacitu 300 os/hod. a tretí s prepravnou kapacitou 300 os/hod meria 500m a na upätí strediska predlžoval zjazdovku až na 1km, no toho času sú oba nepojazdné. Počas zimnej lyžiarskej sezóny je prevádzka areálu od 8,00 hod. do 22,00 pri umelom osvetlení.

Zdroj: Úvodná stránka lyžiarskeho strediska www.skicentrumkalnica.sk/zima/info/ar...

Tombola
Pullover, Skibrille oder Anorak
Gewinnspiel der Marke Strawanza®
Lyžovanie, sneh a počasie

Lyžovanie, sneh a počasie

Lyžovanie, sneh a počasie
Rozsiahle informácie o všetkých lyžiarskych strediskách v Európe. Mapy zjazdoviek, výška snehu, webové kamery a ďalšie informácie zaručujú maximálnu zábavu na svahoch.
Lyžovanie, sneh a počasie

Newsletter

Náš newsletter vás informuje o atraktívnych dovolenkových ponukách, podujatiach, súťažiach a mnohom ďalšom.
Prihlásiť sa k odberu noviniek
Ďakujeme za vašu registráciu

Vaša e-mailová adresa bol pridaný do poštového zoznamu.

Najobľúbenejšie strediská