Lyž. stredisko Trenčiansky kraj

Ski centrum Kálnica

245 - 396m
Lístok
Skryť mapu
Aktuálne informácieDnes, 17:18
Dnes, 17:18
Dátum
-
Horná stanica
-
Údolná stanica
Zariadení v prevádzke

Vleky

1
0
0
0
0

Prevádzková doba Zima

Zima
-
Prevádzka
09:00 - 16:00

Zjazdovky

anfänger
neuved.
ľahká
0,8 km (1)
stredná
0,6 km (1)
ťažká
neuved.
celkom
1,3 km

Lyžiarske stredisko

Lyžiarsky areál PIESKY sa nachádza na úpätí pohoria Považský Inovec (vrch Inovec 1042 m n.m.) jeho nadmorská výška je 245 m/m a najvyšší bod leží vo výške 396 m n.m. Zjazdovky smerujú na sever a čiastočne na severovýchod. Podnebie suché s nízkou zrážkovosťou a v zimnom období z priemernými teplotami-5°C. Vo vzdialenosti asi 6 km sa nachádza rekreačné stredisko Zelená voda, ktorá leží v najsevernejšom výbežku Podunajskej nížiny. Spadá do katastrálneho územia Nového Mesta n V.

Obec Kálnica sa svojou polohou radí medzi podhorské obce a leží na západnom úpätí severnej časti Považského Inovca. Chotár obce je členitý. Najvyšší bod je Vtáči vŕštek ( 910 m n.m.),najnižší bod 205 m n.m. Klimaticky podstatná časť obce patrí do obvodu mierne teplého, mierne vlhkého, vrchovinového (B5) a časť do mierne chladného obvodu (C1). Priemerný ročný úhrn zrážok sa pohybuje od 550 - 600 mm.

V lyžiarskom stredisku je vybudovaná hlavná budova s miestnosťami pre pohodlie návštevníkov, bufet s občerstvením, WC. K dispozícii je požičovňa a brúsiareň lyži , ktorej servis uspokojí aj náročného lyžiara. Bezprostredne pri stredisku je asfaltové parkovisko pre 80 - 100 áut. Jedinou nevýhodou strediska je nízka zrážkovosť v zimných mesiacoch. To bol dôvod prečo sme sa rozhodli vybudovať systém zasnežovania. Pri zabezpečení dostatočnej snehovej vrstvy v zime je zaručená návštevnosť lyžiarskej verejnosti. Úprava zjazdovky je zabezpečovaná Kässbohrer Pistenbully 300. Stredisko sa nachádza cca 5 km od diaľnice D1, tým sa zlepšil prístup pre návštevníkov z viacerých oblastí Slovenska, prípadne Českej rep., Rakúska, Maďarska i Poľska.

V stredisku je k dispozícii vlek LV DOUBLE , dvojkotva s kapacitou 1200 os/hod. meria 500m. Vlek na ľavej strane EPV 300, ktorý má dĺžku 450m a kapacitu 300 os/hod. a tretí s prepravnou kapacitou 300 os/hod meria 500m a na upätí strediska predlžoval zjazdovku až na 1km, no toho času sú oba nepojazdné. Počas zimnej lyžiarskej sezóny je prevádzka areálu od 8,00 hod. do 22,00 pri umelom osvetlení.

Zdroj: Úvodná stránka lyžiarskeho strediska www.skicentrumkalnica.sk/zima/info/ar...

Hodnotenie 3,6
Moje hodnotenie:
Unterkünfte finden Ski centrum Kálnica
Keine Einträge gefunden.
Es wurden %count% Einträge gefunden. Bitte Suche verfeinern.
Lokale Suchergebnisse (Vzdialenosť <= 25km)
Ďalšie výsledky (Vzdialenosť > 25km)
Všetky %count% Výsledky vyhľadávania
%name% %region%
%type% %elevation%