Neustift im Stubaital

Logo Neustift im Stubaital
Logo Neustift im Stubaital

Hlavná dedina Stubaia

Vďaka svojej blízkosti k ľadovcu Stubai je Neustift najznámejšou a najnavštevovanejšou obcou v údolí. Rozsiahla obecná oblasť Neustift začína asi 4 km za Fulpmesom a siaha hlboko do ľadovcových oblastí v údoliach Unterberg a Oberbergtal. Najvyšším bodom s výškou 3 505 m je Zuckerhütl, ktorý sa nachádza priamo na štátnej hranici s Talianskom v hlavnom hrebeni Stubaiských Álp.
Rozlohou je po Söldene druhou najväčšou obcou v Tirolsku a treťou najväčšou v Rakúsku.
Okresy sa nazývajú Neustift-Dorf, Scheibe, Kampl, Neder, Milders, Schaller, Krößbach, Gasteig, Volderau, Falbeson, Ranalt, Mutterberg a Oberbergtal.
V harmónii s prírodou

Centrom obce je tradičná lyžiarska a horolezecká dedina Neustift, ktorej dominuje mohutný dedinský kostol. Rozprestiera sa na sutinách v údolí Bachertal. Rozsiahly výhľad, ktorý si najlepšie vychutnáte z výšin na ľavej strane údolia. Na dne údolia sa týči mohutná Pfaffengruppe, ktorú lemujú vrcholy Mair a Brennerspitze. Na juhu sa na vysokom primárnom skalnom podklade týčia vápencové veže Elfer a Zwölferspitze, ktoré slúžia obyvateľom Neustiftu ako mohutné slnečné hodiny.

Pri pohľade z údolia môžete okrem iného vidieť nádherne tvarované pohorie Serleskamm. Výhľad sa rozprestiera až po Hochnißl pri Schwaze v údolí Dolného Innu. Neďaleko mesta Neder sa z juhu vlieva romantické údolie Pinnistal s nádhernými alpskými pastvinami. Na vrchu Pinnisjoch (2 369 m), uprostred nádhernej horskej krajiny, sa nachádza známa chata Innsbrucker Hütte. Na západe sa mohutne týči Habicht (3 277 m), jeden z najkrajších vrchov krajiny.

Okolité vrcholy sú úchvatné. Priamo v obci sa nachádzajú lanovky pre 11 osôb, ktoré turistov, horolezcov, cyklistov a paraglajdistov vyvezú do nádherných výšok.
Je to tiež východiskový bod 120 km dlhej Stubaiskej vysokohorskej cesty a Cesty Franza Senna, pomenovanej po slávnom "ľadovcovom kňazovi" Franzovi Sennovi. Franz Senn našiel miesto svojho posledného odpočinku v Neustifte, ktoré môžete navštíviť na cintoríne.

Neustift, ktorý sa nachádza v zadnej časti Stubaitalu, láka svojich návštevníkov na množstvo prírodných chodníkov a dobrodružných turistických trás. Milovníci prírody sa tu môžu lanovkou dostať do krásnych oblastí bohatých na kvety.
Na úpätí ľadovca Stubai

Neustift je už roky známym a obľúbeným strediskom zimných športov. Obzvlášť obľúbený je ľadovec Stubai, najväčšia ľadovcová lyžiarska oblasť v Rakúsku, a lyžiarska oblasť na Elferi s 8-miestnou gondolovou lanovkou a vlekom T-bar.

Neustift Special

100 % záruka snehu od októbra do júna na ľadovci Stubai, najdlhšia prírodná sánkarská dráha v Tirolsku na Elferi, najvyššie položená horská reštaurácia v Rakúsku "Jochdohle" na ľadovci Stubai.

Naplánujte si dovolenku

Zobraziť všetky ubytovania

Hodnotenie 4,4
Moje hodnotenie:

Tipy na voľný čas Neustift im Stubaital

Zobraziť všetky tipy na voľný čas


Kontakt Neustift im Stubaital

Tourismusverband Stubai Tirol
Stubaitalhaus, Dorf 3, A-6167 Neustift im Stubaital

Telefón
+43 50 1881 0
FAX
+43 50 1881 199
Webová stránka
https://www.stubai.at
E-Mail
andreas.stern@stubai.at

Dotaz a Objednávka prospektov Ubytovanie


Kontakt Prevádzkovateľ strediska

Stubaier Gletscherbahn
Mutterberg 2, A-6167 Neustift im Stubaital

Telefón
+43 5226 8141
FAX
+43 5226 8141 150
E-mail
info@stubaier-gletscher.com
Dotaz a Objednávka prospektov
Prevádzkovateľ strediska Letná prevádzka
  • Stubaier Gletscher / Stubaital
    01.07.2023 - 24.09.2023 (3 Vleky)
  • Schlick 2000 - Fulpmes
    27.05.2023 - 01.10.2023 (2 Vleky)
Posledné hodnotenia
Tombola
zwei Shokz-Kopfhörer
Gewinnspiel Shokz Open-Ear Kopfhörer