BERGFEX: Lyžiarske stredisko Regetovka - Lyžovačka Regetovka

Lyž. stredisko Prešovský kraj

Lyžiarske stredisko Regetovka

520 - 760m
Lístok
Skryť mapu

Regetovka

520 - 760m

Mapa zjazdoviek Lyžiarske stredisko Regetovka
Aktuálne informácieDnes, 02:01
Dnes, 02:01
Dátum
-
Horná stanica
-
Údolná stanica
Zariadení v prevádzke

Vleky Regetovka

6
0
0
0
0

Prevádzková doba Zima

Zima
-
Prevádzka
09:00 - 16:00

Zjazdovky Regetovka

sehr leicht
0,1 km (1)
ľahká
0,7 km (2)
stredná
1,6 km (3)
ťažká
0,6 km (1)
celkom
3 km

Lyžiarske stredisko Regetovka

Malá obec Regetovka sa rozprestiera na území Horného Šariša v pohorí Nízkych Beskýd a od okresného mesta Bardejov je vzdialená 18 km. Je ľahko dostupná autom alebo autobusom.

Táto obec je bohatá na lesné porasty, pričom lesníctvo a drevárstvo v tejto obci malo významnú funkciu a jeho tradícia sa dedila z generácie na generáciu. Regetovské rašelinisko s rozlohou 2,55 ha bolo v roku 1979 vyhlásené za prírodnú rezerváciu.

Počas svojho najväčšieho rozmachu koncom 19. storočia žilo v tejto obci 275 obyvateľov. Momentálne Regetovku obýva okolo 15 obyvateľov a 50 príležitostných chalupárov. Výstavba nových chát však neustále narastá a to vďaka spoločnosti TRANSUNIT, ktorá v tejto dedinke výrazne zvýšila cestovný ruch vybudovaním lyžiarskeho areálu s 5 vlekmi s celkovou prepravnou kapacitou 3600 osôb/hod. Pre návštevníkov sú k dispozícii 3 lyžiarské svahy vhodné pre začiatočníkov i náročných lyžiarov. Ich dĺžka je od 400 do 620 metrov. Asi 80 m od každého svahu sú bezplatné parkoviská. Parkovanie je možné tiež v celom úseku obce Regetovka. Celková dĺžka zjazdoviek je takmer 3km, z toho 1,4 km s umelým zasnežovaním.

Lyžiarske svahy sú situované na severovýchod v nadmorskej výške 520 až 720 metrov. Sezóna trvá zvyčajne od polovice decembra do konca marca. Stredisko je v prevádzke denne od 9. do 16. hodiny. V piatok, sobotu a počas prázdnin je predĺžené lyžovanie v čase od 16. do 20. hodiny. Svahy sú pravidelne upravované.

V areáli lyžiarskeho strediska sa nachádzajú 2 požičovne lyží, servis, uschovňa lyží a 2 bufety. Oproti svahom je hotel s kapacitou 105 osôb a reštauráciou. Ubytovanie je možné aj v súkromí priamo v obci, v hoteloch a ubytovacích zariadeniach v okolí Bardejova a v Bardejovských Kúpeľoch.

Pre milovníkov behu na lyžiach sú v prípade priaznivých snehových podmienok pripravené turistické bežecké trate. Počas zimnej sezóny navštívi Regetovku mnoho ľudí, pričom domácu klientelu lyžiarov znásobujú aj Poliaci, Ukrajinci a Maďari.

Zdroj: www.regetovka.sk/svk/regetovka/popis_...

Kontakt Lyžiarske stredisko Regetovka

Hodnotenie
Moje hodnotenie:
Unterkünfte finden Regetovka

Keine Einträge gefunden.

Es wurden %count% Einträge gefunden. Bitte Suche verfeinern.

Lokale Suchergebnisse (Vzdialenosť <= 25km)

Ďalšie výsledky (Vzdialenosť > 25km)

Všetky %count% Výsledky vyhľadávania

%name% %region%
%type% %elevation%