Lyžiarske stredisko Stebnícka Huta

520 - 690m
Lístok
Skryť mapu
Mapa zjazdoviek Lyžiarske stredisko Stebnícka Huta
Aktuálne informácieDnes, 23:22
Dnes, 23:22
Dátum
-
Horná stanica
-
Údolná stanica
Zariadení v prevádzke

Vleky

2
0
0
0
0

Prevádzková doba Zima

Zima
-
Prevádzka
08:00 - 16:00

Zjazdovky

Začiatočníci
neuved.
ľahká
0,5 km (1)
stredná
0,9 km (1)
ťažká
neuved.
celkom
1,4 km

Lyžiarske stredisko

Stebnícka Huta

Lyžiarske stredisko Stebnícka Huta sa nachádza 17 km severne od Bardejova v nádhernom prostredí pohoria Nízke Beskydy. Je ľahko dostupné autom aj autobusom.

Stebnícka Huta je malá obec, ktorú obýva okolo 250 obyvateľov. Jej nadmorská výška je 505 m.n.m. Prvá písomná zmienka o obci pochádza z roku 1600, ale predpokladá sa, že obec bola založená skôr.

Lyžiarske svahy sú situované na západ a severozápad v nadmorskej výške 500 až 690 m.n.m s prevýšením do 170 m a dĺžkou od 400 do 1000 m. Nachádzajú sa tu dva lyžiarske vleky s celkovou prepravnou kapacitou 1200 osôb za hodinu. Asi 50 m od dolných staníc vlekov sa nachádza bezplatné parkovisko s kapacitou okolo 100 áut. Lyžiarska sezóna trvá zvyčajne od konca decembra do polovice marca. Stredisko je v prevádzke denne od 9. do 16. hodiny. Svahy sú pravidelne upravované. V areáli strediska sa nachádza aj moderný bufet so stravovacími aj občerstvovacími možnosťami.Oproti lyžiarskym svahom sa nachádza penzión Slnečný majer s jazdeckým klubom a ubytovacou kapacitou 68 osôb. Ubytovanie je tiež možné aj v súkromí priamo v obci, v hoteloch a ubytovacích zariadeniach v okolí Bardejova a v Bardejovských Kúpeľoch.

Klientelu strediska tvoria domáci, poľskí, ukrajinskí a maďarskí návštevníci. Sprevádzkovaním lyžiarskeho strediska sa táto malá obec dostala do povedomia mnohých nadšencov lyžovania, bežiek a snowboardingu.

Zdroj: www.regetovka.sk/svk/stebnicka-huta/p...

Hodnotenie
0 Hodnotenia
Moje hodnotenie:
Nenašli sa žiadne záznamy.
Bolo nájdených %count% záznamov. Spresnite prosím vyhľadávanie.
Výsledky miestneho vyhľadávania (Vzdialenosť <= 25km)
Ďalšie výsledky (Vzdialenosť > 25km)
Všetky %count% Výsledky vyhľadávania
%name% %region%
%type% %elevation%